O nas

Klub „AIKIDORYU”

 合気道龍合気道合気会

 

Międzynarodowa Organizacja Aikido Aikikai – „AIKIDORYU” – Założona przez Rafała Obrzud  prowadzi zajęcia Aikido dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w wielu miastach na terenie Śląska, między innymi w Rybniku, Katowicach czy w Jastrzębiu. Odnośniki do informacji na temat zajęć w poszczególnych miastach w menu na samej górze strony, bądź pod zakładką Dojo.

 

Rafał Obrzud (4 Dan), z wykształcenia plastyk oraz instruktor z uprawnieniami państwowymi,  uczeń sensei Ondřeja Maliny, Aikido ćwiczy w przybliżeniu od 1980 roku, a klub prowadzi od około 20 lat.
Pierwsze egzaminy u Christiana Tissier oraz Philippe’a Gouttard. Wizyty w Hombu Dojo w Japonii oraz kontakt z S. Endo (8dan) jest widoczny do dziś w jego aikido. Czynnie uczestniczy w stażach oraz obozach letnich z: Ondřejem Maliną, Joelem Roche, Seishiro Endo, Frankiem Noelem oraz Roberto Martuccim.

Założyciel PIOTRKOWSKIEGO STOWARZYSZENIA AIKIDO AIKIKAI, oraz JASTRZĘBSKIEGO STOWARZYSZENIA AIKIDO AIKIKAI.  Niestety osoby które miały wspomóc działalność klubów, potraktowały je jak swoje firmy przynoszące im profity finansowe. Brak zgody na taką politykę zaowocował powstaniem obecnej formy jaką jest: AIKIDORYU – RAFAŁ OBRZUD które reprezentuje wszystkich ćwiczących i chcących się rozwijać.

Organizuje „Międzynarodowe Letnie Szkoły Aikido” w Kopřivnicy (CZ) razem z KU AZS UŚ KatowiceCFAI,

oraz autorski program obozów dla młodzieży „Letnia Szkoła Młodego Samuraja” w „Odys” Tresna.

rob13

 

  • Szukasz inteligentnej i NIE prymitywnej Sztuki Walki?
  • Chcesz aktywnie spędzić czas?
  • Chcesz nauczyć się posługiwania MieczemKijem Nożem?
  • Chcesz poznać wielu ciekawych ludzi także z zagranicy?
  • Chcesz popracować nad kondycją?
  • Szukasz wyrafinowanej formy samoobrony?
  • Nie szukasz guru? – wszyscy jesteśmy przecież ludźmi

w takim razie przyjdź na pierwszy, darmowy trening! ZAPRASZAMY!

.

­

­

0

MIĘDZYNARODOWA ORGANIZACJA AIKIDO AIKIKAI – "AIKIDORYU" – Rafał Obrzud 4 Dan